Türkiye‘de tatilin, eğlencenin ve huzurun merkezindeyiz. Bodrum! Seyahat planlarının yapıldığı hayallerdeki şehirdeyiz. Ege’de beyaz evlerin bulunduğu deryanın en güzel haline doğru Muğla merkezden 109 km sürecek olan yolculuğa çıkıyoruz.

İlk olarak Bodrum Kalesi’ne doğru yelkenli gemilerin bulunduğu alanda yürüyüş yapıyoruz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin de bulunduğu kaleye varıyoruz. St. Jean Şövalyeleri’nin Kalesi olarak 1406-1523 yıllarında kurulmuş olan bu yapı iki liman arasında yer almaktadır. İç kaleye yedi kapı geçilerek ulaşılıyor. Denizin muhteşem manzarası eşliğinde kale surlarında seyre dalabilirsiniz.

Yel Değirmenleri

Bodrum Yel Değirmenleri! Tam fotoğraf çekmelik bir yere geliyoruz. Burada bol rüzgâr alan tepede bulunan yıllara meydan okuyan taş değirmenlerin doğayla olan ahengine kapılıyoruz. Adım adım yolculuğumuzda keşfe adaları da ekliyoruz. Göz alabildiğine manzara kokan şehirde turumuza devam ediyoruz.

Bitez Sahili

Bitez! Denize daha da yaklaşıyoruz. Su altı çekimleri için plaja geliyor. Biraz da denizin tadını çıkartalım diyoruz. Sizlere de o anları yaşatmak için birkaç dakikalık eklemeler yaptık. Su altı çekimleriyle plajdaki anları paylaştık.

“Adım adım seyahat!” diye yola çıktık. Bu yolculuğumuzda sizlerle en ince detayına kadar tarihi yapıları inceleyeceğiz. Sanki birlikte geziyormuş gibi bir hisle samimi sohbet havasında bir seyahat bu videoda sizleri bekliyor olacak.

O zaman ne duruyoruz. Haydi keşfedelim!

Düzenli olarak bu kanala videolar yüklemeye devam edeceğim. Bir başka yol macerasında görüşmek üzere. Öneri ve sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

About Post Author