Bir Ses Bir Hayal..!

Bazen istemediğimiz onlarca şey başımıza gelir ki. Bunu kimse anlayamaz. Bir derdim dersin kimseler aldırmaz. Beni dinleyin dersiniz. Kimsenin umurunda olmazsınız. Bu sıkıntımda geçsin siz görürsünüz dersiniz. Sıkıntı arkasından sıkıntı başlar. Sizi kimse görmez ve dinleyemez. Derken günler ve yıllar geçer. Bakmışsınız ki serbestsiniz. İstediğiniz özgürlüğe kavuşmuşsunuz. Derin bir nefes almış, etrafı seyre dalmışsınızdır. Artık harika günler sizleri beklemektedir. Farkındasınızdır. Bulunduğunuz yer öyle bir yerdir ki “İşte bu benim” dersiniz orada. Artık beklentilerin son bulduğu zaten her şeyin sahibi olduğu yerdesindir. Kimse size karışamaz kimseyle de işiniz kalmamıştır. Tek kelimeyle mutlusunuzdur.

Eksik olan tek bir şey vardır. Onu bulmaya çalışırsınız. Bulamazsanız. Ararsınız ama bulamazsınız. Sonra bir karar verirsiniz. Demek ki eksik yok dersiniz. Her şey yerli yerinde bir tek eksik bile yok.

Öylesine günler geride kalmıştır. Bundan sonraki anları planlar yaşamaya devam edeceksinizdir.

Bir an kıpırtıyla karışık bir ses duyarsınız. O sesi nereden geldiği ararken kendinizi rüyaya dalmış olarak bulursunuz bir sandalye üzerinde çalışma masasına nazır. Meğer her şey olduğu yerdedir. Sadece siz dalmışsınızdır.

H. ÖZTÜRK

Bilgisayar Mühendisi / Yazar / Tasarımcı

You may also like...