Videolar

Van Muradiye Şelalesi

Van seyahatimizde Muradiye ilçesine oldukça yakın olan Bendimahi Çayı üzerinde Muradiye Şelalesi tüm görkemiyle bizleri karşılıyor. Adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı 4. Murat’tan alan şelale her mevsim farklı manzaralar sunuyor.

Van Muradiye Atayurt Kırgız Obası, Ulupamir

Van Gölü kenarında kurulan Atayurt Kırgız Obası’nı ziyaret ediyoruz. Van’da Muradiye sınırları içerisinde bulunan yıllar önce Pamir Yaylası’ndan Türkiye’ye göç eden Kırgız Türkleri tarafından işletilen tesisi Kenan Bey eşliğinde geziyoruz.

LAGİNA Hekate Kutsal Alanı, Yatağan Muğla

Osman Hamdi Bey tarafından ilk kazıları yapılan Muğla’nın Yatağan ilçesinde bulunan Lagina’dayız. Stratonikeia Antik Kenti’nin yaklaşık 15 km uzağında bulunan ve zamanın dini merkezlerinden biri olan Lagina’da Tanrıça Hekate adına yapılan tek tapınak bulunmaktadır.

KAPADOKYA Çardak Yeraltı Şehri, Nevşehir

KAPADOKYA Çardak Yeraltı Şehri, Nevşehir

Yolunuz Nevşehir taraflarına düşerse yeraltı şehirleri ilk gidilmesi gereken yerlerdendir. O zaman Kapadokya bölgesinde bulunan Çardak Yeraltı Şehri’ni birlikte keşfedelim. Zamanında sığınak olarak kullanılan şehrin odalarında adım adım ilerlerken arada sırada ürpermiyor da değiliz.